وبينار چيست؟

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
image


 وبينار چيست؟
وبینار گونه ای از سمینار یا همایش است که در بستر اینترنت برگزار می شود. به عبارت دیگر، کسی که در یک وبینار شرکت می کند، می تواند صرفاً از طریق رایانه شخصی خود و از طریق اینترنت، در فضایی قرار گیرد که گویی به صورت حضوری در یک سمینار واقعی شرکت کرده است!
زیرساخت های بروز و مدرنی که گروه انفورماتیک برای برگزاری وبینارهای آموزشی خود مورد استفاده قرار داده، سبب می شود تا شما با حضور در این وبینارها، علاوه بر مشاهده تصویر مدرس (به صورت فیلم زنده!) هم زمان، اسلایدهای درس مربوطه را نیز مشاهده کنید.
در کنار موارد فوق، می توانید به صورت تصویری و صوتی و یا به صورت گفتگوی متنی (چت) سؤالات و ابهامات خود را در کلاس درس آنلاین، همان لحظه از مدرس بپرسید!
یک تابلوی وایت بُرد مجازی نیز روبروی شما قرار دارد که اگر مدرس، نیاز به نوشتن مطلب یا نکته مهمی داشته باشد، از طریق این تابلوی وایت بُرد، آن نکته یا مطلب را همان موقع، بر روی تابلو می نویسد.
جالب تر اینکه اگر مدرس تشخیص دهد که شما می بایست فیلم یا فایل صوتی یا متن خاصی را دریافت کنید، در محیط کلاس درس و در همان لحظه، لینک دانلود آن فایل را در اختیار شما قرار می دهد و شما می توانید فوراً نسبت به دانلود فایل مربوطه اقدام کنید! مثلاً فرض کنید که مدرس تصمیم می گیرد اسلایدهای کلاس را همان موقع به دست شما برساند. در این صورت، تنها چند ثانیه بعد، فایل اسلایدها روی کامپیوتر شخصی شما، ذخیره خواهد شد!
علاوه بر مزایای فوق، نکته مهم دیگر این است که با ثبت نام در یک وبینار آموزشی، هزینه های سنگین رفت و آمد به شهر محل برگزاری کلاس یا سمینار و هزینه های ایاب و ذهاب و نیز هزینه بالای اقامت در هتل، به طور کامل حذف می شوند. همچنین شما در کمال آرامش خاطر در محیط آرام دفتر نمایندگی یا منزل تان، در وبینار، شرکت می کنید...
نتیجه تمامی موارد فوق، این است که شرکت در یک وبینار آموزشی، امروزه به گونه ای می تواند حتی از حضور فیزیکی در کلاس یا همایش نیز مؤثرتر و پربارتر باشد!!!
یکی از نکات منحصربه فرد درباره زیرساخت های Irkamka lms این است که شما می توانید با استفاده از یک اینترنت با سرعت 256KB~512KB به راحتی و بدون هیچگونه مشکلی در وبینارها شرکت کنید!
هر کسی با هر سطحی از دانش درباره کامپیوتر و اینترنت، می تواند به راحتی هرچه تمام تر در وبینارها شرکت کند. حتی در حرکت (مسافرت با هواپیما و ماشین) با گوشی همراه و یا تبلتدر هر مکان و هر زمان می تواند از این خدمات استفاده نماید .

واحد آموزش

0 نظر

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ستاره دار الزامی است. *