خرید و ساخت حساب کاربری در سایت ایرنیک(IRNIC)

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
image


خرید و ساخت حساب کاربری در سایت ایرنیک و نحوه  اتصال دامنه به آموزشگاه آنلاین شما 

 

برای خرید دامنه  و اتصال آن به آموزشگاه خود، می بایستی ابتدا وارد سایت ایرنیک (nic.ir) شده و اقدام به ساخت شناسه کاربری نمایید و در مراحل خرید دامنه از Irkamka Lms از این شناسه استفاده نمایید. پس از ورد به سایت ایرنیک گزینه ساختن شناسه کاربری را انتخاب کنید.

* شما هم اکنون در مرحله اول یعنی مرحله انتخاب نوع شناسه هستید.

مرحله انتخاب نوع شناسه در ایرنیک 

* از قسمت شخص حقیقی بر روی دکمه تکمیل فرم و دریافت شناسه کلیک کنید.

مرحله تکمیل فرم جهت دریافت شناسه در ایرنیک .

* شما هم اکنون در مرحله دوم یعنی مرحله وارد کردن مشخصات شناسه هستید.

مرحله وارد کردن مشخصات شناسه در ایرنیک

* در این مرحله تمام فیلد هایی را که با علامت (*) مشخص شده اند را با دقت کامل نمایید، سپس در فیلد پست الکترونیکی آدرس ایمیل فعال خود را با دقت کامل کنید و توجه داشته باشید و توجه داشته باشید در مراحل بعدی جهت احراز هویت یک ایمیل به آدرس ایمیل شما که در این مرحله وارد می کنید ارسال می شود، پس آدرس ایمیل خود را با دقت فراوان در این مرحله وارد کنید. در فیلد پرسش محرمانه یک سوال محرمانه دلخواه برای خودتان وارد کنید و در فیلد بعدی پاسخ دلخواه به سوال محرمانه را وارد نمایید، حتما در مراحل بعدی ساختن شناسه ایرنیک به سوال محرمانه و پاسخ آن نیاز دارید پس آن ها را با دقت یاداشت کنید و در یک محل امن نگهداری کنید .

تنظیم آدرس ایمیل، پرسش و پاسخ محرمانه جهت ساخت شناسه ایرنیک

* از قسمت رابط های مجاز گزینه آزاد برای نمایندگان فروش را انتخاب کنید تا در آینده قادر باشید از شرکت های نماینده ایرنیک مانند شرکت های هاستینگ برای خودتان دامنه های آی آر خریداری و ثبت نمایید و سپس بر روی دکمه بازنگری کلیک کنید.

تنظیم رابط های مجاز برای ساخت شناسه ایرنیک 

* شما هم اکنون در مرحله سوم یعنی مرحله بازنگری و امضا هستید.

مرحله بازنگری و امضا در هنگام ساخت شناسه در ایرنیک 

* لطفا ابتدا قوانین ثبت نام در ایرنیک و دریافت شناسه را با دقت مطالعه فرمایید و سپس از قسمت نام کامل سازنده شناسه، نام و نام خانوادگی خود را به صورت انگلیسی وارد کنید و بر روی دکمه موافقم، دریافت شناسه کلیک فرمایید.

قوانین ایرنیک جهت ساخت و دریافت شناسه کاربری

مشخصات سازنده شناسه در ایرنیک

* شما هم اکنون در مرحله چهارم یعنی مرحله ساختن شناسه هستید.

مرحله پایانی ساختن شناسه در ایرنیک 

مشاهده شناسه ایرنیک ساخته شده 

* برای فعال سازی شناسه میبایست به آدرس ایمیل خود مراجعه نمایید و ایمیل دریافت شده تحت عنوان you irnic handle info را بازگشایی نمایید.

دریافت ایمیل از سمته سایت ایرنیک پس از ساخت شناسه .

* و سپس بر روی لینک به سیستم وارد شوید کلیک فرمایید.

تکمیل مراحل ساخت شناسه در ایرنیک 

* هم اکنون از قسمت ورود به سامانه؛ شناسه یا آدرس ایمیل خود را به همراه رمزعبور وارد نمایید و سپس بر روی دکمه ورود کلیک کنید.

ورود به nic.ir جهت تکمیل مراحل ساخت شناسه در ایرنیک

* پس از وارد شدن به ناحیه کاربری در ایرنیک در صفحه زیر پاسخ به سوال محرمانه که در هنگام ثبت نام در ایرنیک وارد نموده بودید را با دقت وارد نمایید و سپس یک رمزعبور جدید برای خودتان انتخاب کنید و آن ها را در دو فیلد گذرواژه و تایید گذرواژه وارد نمایید و بر روی دکمه نشاندن گذرواژه کلیک کنید.

مرحله پاسخ به سوال محرمانه و تنظیم رمزعبور جدید در مراحل پایانی ساخت شناسه ایرنیک .

* هنگامی که پیغام جایگزینی گذرواژه با موفقیت انجام شد را مشاهده کردید شناسه کاربری ایرنیک شما فعال شده است و قابل استفاده می باشد.

نمایش پیغام موفقیت آمیز بودن تغییر گذرواژه در مرحله پایانی ساخت شناسه ایرنیک .

* کلام آخر : در حفظ و نگهداری از مشخصات شناسه ایرنیک و رمزعبور آن بسیار احتیاط کنید، شناسه ایرنیک تنها راه دسترسی شما به کنترل پنل مدیریت دامنه های آی آر شماست و بنابراین مشخصات شناسه ایرنیک خود را به ویژه رمزعبور و سوال و پاسخ محرمانه را باید در یک محل امن برای همیشه نگهداری کنید، در آموزش بعدی نحوه ثبت یک دامنه آی آر را در میزبان فا را به شما آموزش می دهیم.

0 نظر

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ستاره دار الزامی است. *